NATURINA

NATURINA – značka exklusivního krmiva pro psy a kočky

Vědecky vyvážené přírodní krmivo pro psy a kočky

NATURINA je mladá a dynamická italská značka z italského Janova. Byla založena s důležitým cílem: produkovat krmivo pro psy a granule pro kočky s využitím výhradně přírodních surovin v té nejvyšší kvalitě.

Naturina logo

Zdravé a krásné zvíře je především výsledkem jeho správné výživy. Pro tento účel vybírá NATURINA pro výrobu krmiva pro psy a krmiva pro kočky jen ty nejlepší suroviny, které jsou na trhu dostupné.

Italské ingredience bez geneticky modifikovaných látek

Tyto suroviny mají původ u prověřených a důvěryhodných dodavatelů. Musí splňovat přísné normy a jejich kvalita je na té nejvyšší úrovni. Zároveň musí tyto suroviny zajistit funkčnost a bezpečnost vyprodukovaných krmiv v celém potravinovém řetězci. To je důvod, proč se NATURINA ve svých receptech při produkci krmiv pro psy a krmiv pro kočky zavazuje, že použije primárně italské ingredience bez obsahu geneticky modifikovaných látek nebo geneticky modifikovaných rostlin.

Krmivo pro psy a kočky v kvalitě standardů bio

Vnímání chuti našich zvířat je velmi důležité. Nemůžeme a nechceme jim předložit potraviny, které nejsou chutné, zdravé a atraktivní. NATURINA proto pro výrobu krmiv vyhledá jen ty nejlepší kusy masa a ryb. Do krmiva pro psy a krmiva pro kočky je pak následně dává bez jakékoli změny chuti a obsahu. Při výrobě si NATURINA nepomáhá použitím chemikálií a léků. Do krmiv nikdy nepřidává syntetická barviva a konzervační látky.

NATURINA vyvinula systém NATURINA Bio Protection (NBP). Jedná se o systém 100% přírodní ochrany pomocí definování určitých funkčních potravin, které mají blahodárný vliv na zdraví zvířat. Funkční potravina má výživové složky spojené s vybranými vlastnostmi, jako je vysoká stravitelnost a hypoalergenní a léčivé účinky, které pochází z přírodních aktivních složek získaných z rostlin.

Funkční potraviny pro zdraví zvířete

Existují dvě kategorie funkčních potravin:

a) Potraviny, které zvyšují specifickou fyziologickou funkci nad rámec jejich zvláštní role v růstu a vývoji těla zvířete.

Tento druh potravin nepůsobí jako lék proti chorobám nebo chorobným stavům. NATURINA například používá při výrobě krmiva pro psy a krmiva pro kočky mrkev, která obsahuje velké množství vlákniny. Vláknina je vynikající prostředek pro zlepšení funkce střev, je přirozeným prostředkem proti vzniku průjmu z potravin - pomáhá zlepšit konzistenci stolice.

b) Potraviny, které snižují riziko vzniku onemocnění a chorob.

Nedávné studie prokázaly, že lykopen obsažený v rajčatech má silné antioxidační vlastnosti, které zabraňují vzniku některých druhů rakoviny. Používáme suroviny, které vedou v podpoře zdraví zvířat.

Použití olivového oleje při výrobě krmiva pro psy a krmiva pro kočky

K dnešnímu dni je NATURINA první a jediná značka produkující krmiva, která se může pochlubit používáním extra panenského olivového oleje při výrobě krmiva určeného pro zájmový chov. Výrazná chuť olivového oleje dává recepturám NATURINA unikátní a nezaměnitelnou chuť.

Používání panenského olivového oleje je součástí několika tisícileté tradice stravování ve Středomoří. Kromě toho, že je olivový olej vynikajícím zdrojem esenciálních mastných kyselin, které jsou důležité pro prevenci některých chorob, se olivový olej také používá ke stimulaci oběhu rozpustných vitamínů v těle.

Nenasycené tuky a antioxidační látky pro zdraví psů i koček

Nenasycené tuky hrají důležitou roli v různých životních fázích člověka. Stejně fungují i u jeho nejlepších přátel – pomáhají v růstu mladých jedinců a vedou k zajištění řádného vývoje nervového systému a kůže. Jsou prospěšné u dospělých i starších zvířat, kdy musí být snížena hladina proteinů v krmivu.

Kromě toho jsou esenciální mastné kyseliny spolu s vitaminem E důležitý antioxidant. Antioxidanty jsou stále více zmiňovány a oceňovány veterináři. Jsou totiž mimořádně důležité - léčí choroby ze stárnutí a zabrání poškození na úrovni buněčných membrán. Velmi důležitý antioxidant je kyselina olejová, která je v hojné míře zastoupena právě v olivovém oleji.

Filozofie značky NATURINA je spojení vědeckého výzkumu a použití produktů, které se běžně vyskytují ve středomořské dietě. Tím je dosažen obsah bohatého menu látek, které zlepšují zdraví našich čtyřnohých přátel. Super prémiové krmivo pro psy a krmivo pro kočky NATURINA je tak zdraví prospěšné.

Snížení uhlíkové stopy člověka

NATURINA ale nevěnuje pozornost jen chuťovým vlastnostem krmiv pro psy a kočky. Myslí také na aspekty udržitelnosti životního prostředí, ve kterém žijeme. Například na balení krmiv jsou používané výhradně recyklovatelné materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Boj proti pokusům na zvířatech

Respekt k přírodě ale znamená pro NATURINU více, než ekologické myšlení. NATURINA otevřeně bojuje proti využívání pokusů na zvířatech. Výrobky NATURINA nejsou testovány na zvířatech. Ryby používané na výrobě krmiv se loví v moři za použití metod šetrných k mořskému ekosystému. Rybolov nevede k vymírání delfínů.

Žádné produkty značky NATURINA nebyly nalezeny...